Кабинет гирудотерапии
доктора Банного

CИЛА МОЛИТВИ ДОВЕДЕНА І ВИМІРЯНА

Відомо,  що вплив молитви на здоров’я людини досліджували багато науковців всього світу.  Українськими науковцями в наш час доведено, що молитовні прохання зрозумілою рідною мовою, викликають позитивні зміни  у здоров'ї людини.

В даний час до цього дослідження приєднались і українські науковці. Результати експерименту навіть було запатентовано.  Дослідження проводилося на п'ятнадцяти добровольцях. Кров в обстежених брали з пальця та вени перед читанням молитви та після. Неймовірно, але вже після першого разу, як над пацієнтом  промовили слова молитви, захисні сили його організму значно підвищилися!

Унікальний спосіб оцінки впливу молитви на людину науковець навіть запатентував. Тобто наша держава офіційно визнала молитву дієвим чинником у боротьбі з недугом.

Докладніше про дослідження та його результати розпитуємо його автора, Михайла Лазорика, кандидата медичних наук, доцента кафедри факультетської терапії Ужгородського національного університету, патентознавця, заслуженого винахідника України.

Як виникла ідея дослідити вплив молитви на людський організм?

Сучасна медицина вимагає чітких,  основаних на достовірних статистичних результатах дослідження  доказів для оцінки явища або процесу. Так, відомі докази впливу молитви на  хворих при клінічних  спостереженнях, обробці спостережень перебігу хвороб у віруючих та невіруючих, за величиною аури під час молитви Але такий підхід для  частини науковців непереконливий.

Тож ми поставили за мету вивчити динаміку кількісних та якісних змін клітин капілярної та венозної крові у пацієнтів під дією молитов. Зокрема, вивчити кількість лейкоцитів(Лц), нейтрофілів(Н), лімфоцитів(Лф), тромбоцитів(Тр) у літрі крові, показників фагоцитозу і цитохімічного дослідження лужної фосфатази нейтрофілів у мазку та у літрі крові.

А хто взяв участь у експерименті?

Досить проблематичним виявився відбір людей для проведення досліджень. Спочатку треба було дістати згоду на взяття крові з пальця та вени перед молитвою та після неї, далі з'ясувати, чи згодиться пацієнт на читання молитов і хто буде їх читати.

З тими, хто згодився сам промовляти слова молитви, все було просто. Складніше було з тими, хто не хотів цього робити сам. Ми спеціально не зверталися до священників, оскільки це могло викликати незгоду їх та певні дії церковної влади щодо учасників "підозрілих експериментів". Тому вирішили, що молитви читатимуть особи, яким пацієнти довіряють.

Загалом участь в експерименті погодилися взяти 15 дорослих людей. Кров в обстежених брали з пальця та вени перед читанням молитов. Після того обстежуваний або сам читав молитву, або це робила стороння особа. Опісля повторно брали кров із пальця та вени і вивчали їх показники…

І які результати маєте?

В усіх обстежених пацієнтів ми після молитов виявили зміни вивчених показників, -- каже Михайло Лазорик. Але ступінь та величина змін були різними. Жінки (5 осіб) реагували на молитву більш емоційно, тому коливання окремих величин к них були менш стійкими. У чоловіків (10 осіб)  були стійкіші результати.

Розкажіть, будь ласка детально…

Наприклад, першому пацієнтові, котрому було на момент дослідження 27 років, поставили діагноз посттравматичний остеомієліт правої стегнової кістки (виражений запальний процес у кістках ноги) після страшної автокатастрофи, в якій загинув його брат.

Читати молитву він відмовився, тому це робила в присутності хворого інша людина. Після першої ж молитви із шістьох вивчених показників венозної крові п'ять показників фагоцитозу(2 у мазку та 3 у літру крові) знизилися на 300% і більше, а два показники літру – на 559% і 600% (майже в шість разів).

Простіше кажучи, після молитов у венозній крові хворого в : разів зменшилася кількість клітин, що фагоцитують (пожирають) бактерії, а кількість мікробів, які вони фагоцитували, - у 5,5 раза. Водночас у капілярній крові кількість фагоцитованих мікробів знизилася лише вдвічі. Отже, молитви викликали негайні і достовірні зміни вивчених показників як капілярної, так і венозної крові.

Особливої уваги заслуговує те, що й у капілярах, і у вені лейкоцити в пацієнта змінювалися в одному напрямі: зменшували агресивну дію фагоцитів, заспокоювали захисні сили. Себто молитва скеровувала перебіг процесу в позитивне русло.

Результати обстеження хворого дали нам підставу зарахувати молитву до так званих слабких чинників, які викликають значні фізіологічний і клінічний ефекти. Лікування молитвами в більшості випадків призводить до одужання, виправлення якихось матеріальних механізмів порушень.

Що було з хворим далі? Він вилікувався молитвою?

Над пацієнтом прочитали 5 молитов, але від взяття крові під час 2 – 5 молитов він відмовився. І через 1,5 року стан хворого поліпшився. Він не лікувався стаціонарно жодного разу. Зауважено й позитивну динаміку рентгенологічних змін.

Або інший приклад. В обстеженого 59 – річного пацієнта був остеохондроз хребта та постінфекційний гепатит. Він погодився взяти участь в обстеженні за умови, що сам читатиме комплекс молитов упродовж 5 – 7 хвилин. Пацієнт був віруючою людиною і регулярно молився.

Тут уже зміни показників  були дещо менш вираженими, аніж у першого пацієнта. Приміром, у венозній крові два показники фагоцитозу знизилися після молитви більш як у два рази, а два показники лужної фосфатази – у 1,5 – 2 рази.

"Своїм експериментом ми довели, що молитва саме українською мовою має величезну силу".

Можливо, на результати дослідження другого пацієнта вплинули щоденні молитви і регулярне відвідування ним богослужінь. Бо перший хворий  є віруючим, але молитвам приділяє менше уваги. Та що більше показників крові змінюється і що вищий відсоток змін, то вплив молитви є вираженішим.

Обстеження та аналіз результатів інших 13 пацієнтів також засвідчили позитивні зміни їхніх показників крові.

Чи маєте припущення, яким чином молитва позитивно впливає саме на кров?

Як відомо, кров складається з води, тому на неї передусім і діє молитва. Вона робить її структурованою, зовсім іншою, властивості її докорінно змінюються. Тобто не виключені зміни властивостей самих клітин крові як результати зміни структури води, яка є компонентом клітини. До речі, про цей феномен за кордоном навіть знято наукові фільми…

А якою мовою пацієнти читали молитви?

Українською. Я взагалі вважаю, що молитва – це певний код. І він більше діє на людину тоді, коли вона розуміє слова молитви. Нічого не маю проти церковнослов'янської мови, якою правлять богослужіння у багатьох церквах. Але своїм експериментом ми довели, що молитва саме рідною мовою має величезну силу.

Яких висновків ви дійшли після проведеного дослідження?

Потужні зміни в крові після дії молитов (не на десятки відсотків, а в кілька разів!) спростовують теорії атеїстів і дають неспростовні докази впливу молитви на організм. До слова, запропонований мною спосіб оцінки дії молитов на організм людини захищений патентом України за №80967.

І ще одне. Монахи та священники, які багато моляться, живуть довго й виглядають значно молодшими від своїх ровесників. Ви не замислювалися – чому… Думаю, описані в Святому Письмі випадки моментального одужання хворих, що їх здійснили Спаситель, апостоли та пророки, і є свідченням дії молитви. Це підтверджує великі можливості людського організму, які слід не тільки вивчати, а й широко застосовувати.

Леся Ясинчук. Газета ЕКСПРЕС.

 

You have no rights to post comments

Free Joomla! templates by AgeThemes